Pridobite članske popuste! Registracija

Zavore za tirna vodila

 

Linearna vodila običajno najdemo v sistemih linearnega gibanja, ki uporabljajo servo ali koračne motorje kot pogonske elemente. Le te so običajno opremljeni z zavorami, ki preprečujejo premikanje bremena, ko motor ne deluje.

Vendar je pri nekaterih aplikacijah potrebna redundanca zaviranja, da se zagotovi skladnost z varnostnimi standardi in zaščita bremena, ko potekajo zunanji procesi. Tu pridejo prav zavore za linearna vodila.

Kupite tirne zavore na ročno krmiljenje v spletni trgovini
Spletna trgovina

 

Princip delovanja zavor za vodila

Zavorno delovanje je posledica delovanja vzmetnih sil ali sil tekočine. Včasih se pri vpenjalnih zavorah uporabljata obe sili za vklop in izklop tornih ploščic. Te torne blazinice se vklapljajo in izklapljajo na nenosilnih površinah linearnega vodila, da se prepreči obraba.

Zavore se lahko aktivirajo ročno ali samodejno z daljinskim upravljalnikom pri pnevmatskih izvedbah.

Pri ročnih zavorah se uporablja ročica ali gumb ali ročni vklop in izklop. Gre za preproste in stroškovno učinkovite rešitve, ki so idealne za občasne aplikacije držanja, kot je izvajanje vzdrževalnih dejavnosti.

Ponujamo ročne zavore za različne velikosti tirnic, ki zagotavljajo preprosto, a zanesljivo delovanje. Pri uporabi ročnega vzvoda za vklop zavore kontaktni profili sinhrono pritiskajo na površine tirnice. Plavajoči stični profili zagotavljajo simetrično porazdelitev sile na linearno vodilo.

Pnevmatske vpenjalne zavore uporabljajo stisnjen zrak za sprožitev bata, ki pritisne torno ploščico in ustvari vpenjalno silo. Pnevmatske vpenjalne zavore postanejo boljša rešitev, kadar so potrebni hiter zagon, visoka natančnost in možnost daljinskega upravljanja.

V trgovini Tuli lahko najdete pnevmatske vpenjalne zavore za več velikosti linearnih vodil. Naše pnevmatske vpenjalne zavore uporabljajo sistem ojačitve z nagnjeno ravnino, da je zategovanje natančnejše in zanesljivejše. Izdelane so iz trpežnega jekla, ki povečuje aksialno in horizontalno togost.

 

 Pnevmatske zavore za linearna vodila (vir: Erre.di)

Slika 1: Pnevmatske zavore za linearna vodila (vir: Erre.di)

Prednosti zavor za linearna vodila 

Z uporabo naših zavor za linearna vodila boste pridobili naslednje prednosti:

Izboljšana varnost

Dodajanje zavore za linearna vodila v vaše sisteme zagotavlja redundanco, ki bo zagotovila varnost tudi med izpadom električne energije, ko lahko zavora motorja odpove.

Daljša življenjska doba motorja

Te zavore zmanjšujejo obrabo motorja in pogonskih komponent, saj zmanjšujejo ali celo odpravljajo potrebo po nenehni uporabi moči motorja za ohranjanje bremena v določenem položaju.

Stroškovna učinkovitost

Naše vpenjalne zavore za linearna vodila ponujajo omejene sistemske stroške v primerjavi s hidravličnimi in elektronskimi rešitvami.

Vsestranskost

Te zavore so zasnovane za delovanje z različnimi velikostmi vodil in pri različnih obremenitvah, kar omogoča, da poiščete tisto, ki ustreza vaši specifični uporabi.

Zaupajte podjetju Tuli

Za izbiro prave zavore za linearna vodila običajno potrebujete velikost tirnice, obremenitev, ki jo bo zdržala, in podatek, ali potrebujete hitro delovanje ali ne.

Če niste prepričani, ali bo za vašo aplikacijo primernejša ročna ali pnevmatska vpenjalna zavora, lahko zaupate naši ekipi strokovnjakov, ki vam bodo pomagali.

Kontaktirajte nas zdaj in nam dovolite, da vas vodimo skozi postopek izbire!

Kontaktirajte nas
Spletna trgovina

O avtorju


Jure Pleško je solastnik družinskega podjetja Tuli, ki pomaga inovativnim strojnim inženirjem z dobavo strojnih elementov za sestavo strojev in naprav. Kot del družinske tradicije je že od zgodnje mladosti je odraščal ob strojnih elementih in tudi dokončal študij strojništva in pridobil naziv magister inženir strojništva. Kot 2 letni otrok je tudi bil inspiracija za ime podjetja, kajti v tistem času je veliko kričal in od tod tudi ime Tuli. Jure je tudi sam inovativen strojni inženir, kar je dokazal že v študentskih letih s konstrukcijo električnega vozila, ki je bilo tudi nagrajeno s strani Slovenskega sklada za razvoj kadrov in štipendije.


 

Ne najdete kar iščete? Pošljite povpraševanje!
V ponudbi imamo veliko izbiro ležajev, tako prestižnih znamk kot cenejših. Izbirate lahko na primer med proizvajalci Bosch-Rexroth, INA, Schneeberger, HepcoMotion, TBI Motion, SKF, Hiwin, THK, NB; GMT, NSK in Ingus.
Pošljite povpraševanje

Baza znanja

  • Primerjava SKF in Timken ležajev
    Tuli - Jure Pleško

    Ko govorimo o ležajih, ki se uporabljajo v različnih industrijskih panogah, pogosto pomislimo na priznana imena v tej panogi, kot sta SKF in TIMKEN....

    Več
  • Montaža krogličnega vretena
    Tuli - Jure Pleško

    Kroglična vretena so popolne enote za visoko učinkovite in natančne pogone z minimalnim trenjem v primerjavi z trapeznimi vreteni. Montaža krogli...

    Več
  • Izdelava Sim Racing Riga z aluminijastimi profili Tuli
    Tuli - Jure Pleško

    Simulacije dirkanja so vse bolj priljubljene, in ko govorimo o navdušencih, ki potrebujejo profesionalno, modularno in stabilno postavitev, so alumin...

    Več